Právě probíhají tyto soutěže:
Bublinovka

Zimní soutěž!!

Vytvoř příběh
Chceš spřátelit?
Reklamy jen SEM!!!

Nerozhodná // 3.díl

12. listopadu 2011 v 11:19 | Niken♥ |  Nerozhodná
Tento díl možná bude trochu nudný, protože mám vytvořenou jen kostru příběhu a trošku víc improvizuju :D Snad se vám i tak bude líbit :)Další den ráno:
"Faith, víš, jsem rád za to, co se stalo onu noc. Ale..." odmlčel se a jakoby hledal ta správná slova, kterými by vyjádřil své city. Hluboce se nadechl a pokračoval: "Včera večer mi zavolala jedna, ehm,... známá."
Jen jsem na něj koukala plna očekávání, co z něj vypadne.

'
"Austine, víš, že mi můžeš říct naprosto všechno, že jo?" Snažila jsem se mu to ulehčit. Byla jsem vážně neskutečně zvědavá. Chce mě snad požádat o ruku?


"Nechci, abys mi to měla za zlé, Faith, ale... Mě se narodila dcera." Kousl se do rtu a čekal na mou odpověď. Když jsem na něj půl minuty jen zírala a nic nedělala, usoudil, že bude lepší pokračovat. "To je ona," řekl a ukázal za sebe.
Jen jsem si pomyslela: "Pche, taková cuchta? Co na ní má?"


Střídavě jsem koukala na něj a na ní. Na ní a na něj. Takhle se to opakovalo asi půl minuty. Nevěděl, jak mě to ranilo. Byla to taková bolest, jako by na vás někdo vychrstl hrnek horké kávy. Bolestivé, neodpustitelné a viditelné. Po chvíli jsem toho měla dost. "To si děláš srandu? Já, tak blbá blbka, ještě ke všemu naivní, jsem ti uvěřila ty báchorky, že jsem pro tebe ta jediná, vyspím se s tebou a ty na mě takhle? Tak to ne, chlapečku." Sprostá slova ze mě lítala jako blesky. Nemohla jsem ten nával jen tak zastavit.


"Co si to dovoluješ?" zasmál se chladně. "Ty sis vážně myslela, že bych tě miloval? Byla jsi jen hračka na jednu noc. Sbírka pannen do sbírky." Bylo mu to celkem šumák, jak se cítím. Zajímal se jen sám o sebe. Nakonec všeho pak dodal: "Stejně si nestála za nic." To mě dorazilo úplně. Vydala jsem se někam do města, nevím kudy, nevím kam, ale prostě někam. Potřebovala jsem to vydýchat.


"Jednu whisku, prosím." Tak jako každý chlap, i Austin utíká před hádkou a milenkou či manželkou do hospody. Ženy nemůžou vystát ten odporný pach alkoholu a pohled na opilce válející se po zemi. Barmanka na něj koukala a viděla, že ho něco uvnitř žere, tak na něj hodila tázavý pohled, ale ten už to ani nezaregistroval. Byl příliš naštvaný a otupělý alkoholem.


První, druhá, třetí,...Desátá, dvanáctá, všechny do něj lítaly jako by se nechumelilo. Kolemjdoucí by kolem něj jenom prošel a písknul by. Myslel by, že toho tolik vydrží, ale opak byl pravdou. S Austinem se točil svět. Už nic nevěděl, neviděl, všechno mu bylo jedno. Alkohol je mocný čaroděj.


"Víš, kakamarráde, žživot je těžžžkej. Jenom samý baby, děti, co kaděj a jeděj a starosti." Koktal Austin na muže sedícího naproti a hlasitě škytl. Muž se jen zašklebil, jak na něj dýchl a řekl, že mu zavolá taxíka.
"Kam to bude?" Ptal se taxikář. Jen co se Austin nasoukal do žlutého auta, zaškytal: "DO-MU."
Austin byl známá firma, vždy, když se sešli v hospodě, chlubil se pokaždé novou ženou. Tak ho zavezl ke mě, já už se prý o něj nějak postarám.


Při čekání na něj jsem usnula před televizí. Zrovna běžel seriál Tisíc a jedna noc, první díl. Šeherezáda se vyspala s tím... Onurem? Nemám ponětí. Cítím se jako ona. Akorát, že ona tím chtěla zachránit syna, já si chtěla jen užít. Uslyšela jsem kroky, to mě vzbudilo.


"Tý jo, ty máš ale hezkej strop," řekl Austin a já se musela smát, ikdyž v téhle situaci to je trošku nemožné.
"Počkej, stůj tady, musím ti něco říct," doléhala jsem na něj. "Ale notak, nedělej blbosti!" Stále dělal samé vylomeniny jen mě neposlouchal.


"Já ti něco řeknu Faith,"začal škytavě:"Nikdy jsem si nepřál nic jinýho, než mít vlastní rodinu, takže mi to teď nekaž, jo?"
Znělo to, jako kdysi otec, který mě chtěl mermomocí vychovat. Jen jsem slabě kývla. Zkazil mi celé překvapení, které jsem mu chtěla říct. Zřejmě o to nestál.


"Odcházím, nashledanou, těšilo mě." řekl a naboural do futer, než našel tu správnou cestu. Ale ani to nebylo tak veselé, aby mě to potěšilo. Nezastavila ho ani má slova.


"Austine, nééé!! Vždyť já jsem těhotná."


Mám stále pokračovat? :)


 


Komentáře

1 Dyidy~ Dyidy~ | Web | 12. listopadu 2011 v 13:29 | Reagovat

Pokračuj ;-) Super díl

2 Massie Massie | Web | 12. listopadu 2011 v 14:32 | Reagovat

Určitě pokračuj, tento díl byl velice pěkný!

3 Ententikisims Ententikisims | Web | 27. prosince 2011 v 18:37 | Reagovat

pokračuj, je to super:)!

4 @nna @nna | E-mail | Web | 30. ledna 2012 v 20:05 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama